Staron Nedir ?

Staron® %100 akrilik esaslı reçine ve yüksek nitelikli minerallerin bileşiminden oluşan masif yüzey kaplama malzemesidir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
Leke tutmaz.
Yanmaz.
Gözeneksiz yüzeyi ve derzsiz birleşimi sayesinde hijyeniktir.
Bakteri, virus ve küf oluşumuna izin vermez.
Kolay temizlenir, kullanım ve bakımı kolaydır.
Darbe ve kimyasallara dayanıklıdır.
Kolay işlenir.

Staron Nerede Kullanılır?

Bu üstün özellikleri sayesinde Staron® konut ve ticari uygulamalarda çok yönlü ve fonksiyonel kullanım alanlarına sahiptir.
Isı ile şekillendirilebilmesi Staron® un başka bir üstün özelliğidir.
Bu özellik ve eksiz birleşimleri sayesinde yapılabilecekler hayal gücünüzle sınırlıdır.
100 den fazla renk seçeneği şık ve modern görüntüsü ile evlerde mutfak tezgahları, banyo tezgahları, duş teknesi ve duvarları, pencere denizliği ticari alanlarda ise resepsiyon ve bar bankosu, masalar, duvar kaplamaları WC tezgahları, denizlik ve laboratuvar tezgahları vb. uygulamalar için idealdir.

Staron'un Özellikleri Nelerdir ?

Dekoratif ve Yaratıcılığa Açıktır
Staron® zengin renk ve doku seçeneğine sahiptir. Derzsiz birleşimleri ve ısıyla şekillendirilebilmesi ile tasarımcılara sonsuz özgürlük sağlar. Ayrıca ahşap, metal, seramik gibi diğer malzemelerle uyum sağlayarak yaşanılan mekanlara değer katar.
Uzun Ömürlüdür ve Dayanıklıdır
Staron® darbe, termal şok ve kimyasallara karşı dirençlidir. Homojen yapısı nedeniyle delamine olmaz. Üzerinde oluşabilecek ağır leke, çizik ve diğer izler zımpara işlemi ile kolayca giderilir.
Hijyeniktir
Staron® gözeneksiz yüzeyi ve derzsiz birleşimleri sayesinde son derece kolay temizlenir. Mikrop ve bakteri oluşumuna izin vermez.
Yanmaz
Staron® A sınıfı yanmazlık derecesine sahiptir. Alev almaz. Üzerinde sigara veya mum unutulması sorun yaratmaz.
Çevre Dostudur
Birleşimindeki akrilik ve doğal mineraller çevre dostudur. Hiçbir şekilde sağlığa zararlı olmadığı gibi bileşimindeki mineral ve reçineler sağlık alanında kullanılmaktadır.
Kolay İşlenir
Staron® standart ahşap işleme makinaları ile işlenir. Isıyla şekillendirilebilir. Ek yeri belli olmaz. Radüslü süpürgelik ve sınırsız alın profil detayları uygulanabilir.
STARON İLE YAPABİLECEKLERİMİZ HAYALLERİNİZ İLE SINIRLIDIR

Staron vs Diğer Ürünler

! Laminant
Ahşap üzerine ince tabaka olarak kaplanarak uygulanır renk ve doku homojen değildir. İnce ve pürüzlü yüzey darbelere dayanıklı değildir. Tamir edilemez değişmesi gerekir. Su ve nemden etkilenir delamine olur. Ucuzdur ancak kısa ömürlüdür. Belirgin ekyerleri pislik oluşumuna imkan verir. Yanar.
! Polyester Esaslı Ürünler
İşlenebilmesi güç ve ağır olduğundan tasarım ve uygulamalarda sınırlamaları vardır. Termal şoklar çatlaklara neden olabilir. Kolaylıkla tamir edilemez. Yanabilir. Sararma yapabilir. Uzun ömürlü değildir. Isıyla şekillendirilemez.
! Doğal Taşlar
Gözenekli ve bakteri oluşumuna imkan veren biryüzeye sahiptir. Ek yerleri belirgindir ve pislik tutabilen dolgular uygulanır. Yüzey çiziklerinin giderilmesi imkansızdır. Yüzeyi soğuktur. Termal şoklar çatlaklara neden olabilir. Mutfak asitlerinden etkilenir. Son derece ağır ve işlemesi güçtür.